Dokumentar
HD My Octopus Teacher (2020) 2020 8.1
My Octopus Teacher (2020)
My Octopus Teacher (2020)

My Octopus Teacher (2020)

Dokumentar  2020 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
My Octopus Teacher (2020)
HD
IMDb: 8.1
85 min

Një drejtor filmash fillon të zhytet në një pyll ujor në bregun e Afrikës jugore dhe gjen një oktapod femër pas të cilës mahnitet dhe kërkon të di gjithçka për…

Country:
Genre: Dokumentar
Ladies First (2017)
FULL HD
IMDb: 7.2
39 min

Një dokumentar mbi jetën e Dilipa Kumari e cila përfaqësoi Indinë në gjuajtjen me Shigjetë në Olimpiadë. Filmi tregon për jetën e saj dhe vështirësitë e hasura duke ardhur nga…

Country:
FULL HD Life Overtakes Me (2019) 2019 6.5
Life Overtakes Me (2019)
Life Overtakes Me (2019)

Life Overtakes Me (2019)

Dokumentar Short  2019 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
Life Overtakes Me (2019)
FULL HD
IMDb: 6.5
39 min

Qindra fëmijë refugjatë në Suedi, të cilët kanë ikur me familjet e tyre nga traumat ekstreme, janë prekur nga Sindroma e Dorëheqjes. Duke u përballur me dëbimin, ata bien në…

Genre: Dokumentar, Short
Extremis (2016)
FULL HD
IMDb: 7.3
24 min

Një dokumentar rreth emocioneve tronditëse që shoqërojnë vendimet e fundit të jetës, ku mjekët, pacientët dhe familjet përballen me zgjedhje tepër të vështira.

Country:
Genre: Dokumentar, Short
The Trader (2018)
FULL HD
IMDb: 6.8
23 min

Një tregtar eksplorues tregon jetën rurale në Republikën e Gjeorgjisë, ku patatet janë monedhë dhe ambicia është shtypur nga varfëria.

Country:
Genre: Dokumentar, Sport
FULL HD A Love Song for Latasha (2019) 2019 6.8
A Love Song for Latasha (2019)
A Love Song for Latasha (2019)

A Love Song for Latasha (2019)

Biografi Dokumentar Short  2019 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
A Love Song for Latasha (2019)
FULL HD
IMDb: 6.8
19 min

Një dokumentar rreth Latasha Harlins, një vajzë 15-vjeçare Afro-Amerikane e cila u qëllua për vdekje nga Soon Ja Du, një pronar dyqani 51-vjeçar, një vrasje e cila nuk mori dënimin…

Country:
FULL HD My Heroes Were Cowboys (2021) 2021 7.7
My Heroes Were Cowboys (2021)
My Heroes Were Cowboys (2021)

My Heroes Were Cowboys (2021)

Dokumentar Short  2021 Shiko tani
Vlersimi: 7.7
My Heroes Were Cowboys (2021)
FULL HD
IMDb: 7.7
22 min

Robin Wiltshire, një emigrant i frymëzuar nga ikonografia e perëndimoreve të Hollivudit, gjen kuptim dhe shpengim përmes artit të stërvitjes së kuajve.

Country:
Genre: Dokumentar, Short
Cosmos: A Spacetime Odyssey 2014
Cosmos: A Spacetime Odyssey
Cosmos: A Spacetime Odyssey

Cosmos: A Spacetime Odyssey

Dokumentar  2014 Shiko tani
Vlersimi:
Cosmos: A Spacetime Odyssey
TMDb: 9.3
60 min

Një shpjegim për zbulimet e ligjeve të natyrës dhe koordinatave në hapësirë ​​dhe kohë.

Status: Ended
Genre: Dokumentar
HD The Year Earth Changed (2021) 2021 8.4
The Year Earth Changed (2021)
The Year Earth Changed (2021)

The Year Earth Changed (2021)

Dokumentar  2021 Shiko tani
Vlersimi: 8.4
The Year Earth Changed (2021)
HD
IMDb: 8.4
48 min

Një dokumentar ku tregon se si ndryshoi bota, veçanërisht natyra në kohën që njerëzimi ishte i mbyllur në karantinë.

Country:
Genre: Dokumentar
HD The White Helmets (2016) 2016 7.5
The White Helmets (2016)
The White Helmets (2016)

The White Helmets (2016)

Dokumentar Krim Luftë  2016 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
The White Helmets (2016)
HD
IMDb: 7.5
41 min

Ndërsa sulmet ajrore vazhdojnë të godasin qytetet Siriane, një grup vullnetarësh rrezikojnë jetën e tyre për të shpëtuar viktimat që ndodhen poshtë rrënojave.

Country:
Fyre (2019)
HD
IMDb: 7.2
97 min

Ai ju premtoi supermodele dhe jahte, por ju solli çadra djelli dhe sanduiçe me djathë. Si një njeri organizoi një festival famëkeq.

Country:
Planet Earth II 2016
Planet Earth II
Planet Earth II

Planet Earth II

Dokumentar  2016 Shiko tani
Vlersimi:
Planet Earth II
TMDb: 9.5
50 min

Një dokumentar rreth jetës së egër, me David Attenborough, duke filluar me një vështrim në ishujt e largët që ofrojnë një strehë për disa nga krijesat më të rralla të…

Status: Ended
Genre: Dokumentar
HD Ariana Grande: Excuse Me, I Love You (2020) 2020 6.8
Ariana Grande: Excuse Me, I Love You (2020)
Ariana Grande: Excuse Me, I Love You (2020)

Ariana Grande: Excuse Me, I Love You (2020)

Dokumentar Muzikë  2020 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Ariana Grande: Excuse Me, I Love You (2020)
HD
IMDb: 6.8
N/A

Një dokumentar interesant rreth këngëtares së njohur Ariana Grande, koncerteve të suksesshme muzikore, por dhe jetën e saj prapa skenave.

Country:
The Last Dance 2020
The Last Dance
The Last Dance

The Last Dance

Dokumentar  2020 Shiko tani
Vlersimi:
The Last Dance
TMDb: 9.2
60 min

Historia ngritjes së Chicago Bulls gjatë viteve 1990, të udhëhequr nga Michael Jordan, një nga dinastitë më të qarta në historinë e sportit.

Status: Ended
Genre: Dokumentar
HD Diego Maradona (2019) 2019 7.7
Diego Maradona (2019)
Diego Maradona (2019)

Diego Maradona (2019)

Biografi Dokumentar Sport  2019 Shiko tani
Vlersimi: 7.7
Diego Maradona (2019)
HD
IMDb: 7.7
130 min

Një dokumentar që flet për karrierën legjendare të ish-futbollistit më të për folur të të gjithë kohërave, Diego Maradona, i cili u nda nga jeta më 25 nëntor 2020…

Country:
HD Stripped: Los Angeles (2020) 2020 4.7
Stripped: Los Angeles (2020)
Stripped: Los Angeles (2020)

Stripped: Los Angeles (2020)

Dokumentar  2020 Shiko tani
Vlersimi: 4.7
Stripped: Los Angeles (2020)
HD
IMDb: 4.7
80 min

(+18) Jeta Lukzoze e striptisteve, në këtë film do të shikoni se si femrat fitojnë shuma të majme parash online duke postuar foto/video nudo të ndryshme në rrjetet sociale si…

Country:
Genre: Dokumentar
HD American Murder: The Family Next Door (2020) 2020 7.2
American Murder: The Family Next Door (2020)
American Murder: The Family Next Door (2020)

American Murder: The Family Next Door (2020)

Dokumentar Krim  2020 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
American Murder: The Family Next Door (2020)
HD
IMDb: 7.2
82 min

Në 2018, 38 vjeçarja Shanann Watts dhe dy vajzat e saj u zhdukën në mënyrë të pa shpjegueshme në Kolorado. Me dhimbje të madhe historia tronditëse e kësaj familje u…

Country:
Genre: Dokumentar, Krim
Bears (2014)
HD
IMDb: 7.4
78 min

Një dokumentar i cili ndjek një familje arinjsh në Alaskë, dhe shfaq vlerat e një nëne që kujdesët për të vegjlit e saj dhe ju mëson atyre gjërat themëlore për…

Country:
HD The Social Dilemma (2020) 2020 7.9
The Social Dilemma (2020)
The Social Dilemma (2020)

The Social Dilemma (2020)

Dokumentar Dramë  2020 Shiko tani
Vlersimi: 7.9
The Social Dilemma (2020)
HD
IMDb: 7.9
94 min

Një dokumentar i cili shpjegon se sa të rrezikshme janë rrjetet sociale për njeriun. Ekspertët e teknologjisë japin informacion dhe alarmin për krijimin e tyre.

Country:
3 Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3 (2019) 2019 8.0
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3 (2019)
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3 (2019)

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3 (2019)

Dokumentar  2019 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3 (2019)
3
IMDb: 8.0
52 min

Billi shqetësohet për ngrohjen globale dhe ndotjen e ajrit dhe mundohet të gjejë një zgjidhje. Mundësia më e mirë është energjia bërthamore dhe Billi me ekipin e tij mundohen të…

Country:
Genre: Dokumentar