"Oscars"
HD Dances with Wolves (1990) 1990 8.0
Dances with Wolves (1990)
Dances with Wolves (1990)

Dances with Wolves (1990)

Aventurë Dramë Western  1990 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Dances with Wolves (1990)
HD
IMDb: 8.0
181 min

Fitues i 7 çmimeve Oskar, bazuar në romanin e Michael Blake. Togeri i ushtrisë Amerikane John J. Dunbar miqësohet më fisin e Indianëve Sioux dhe përvetëson kulturën e tyre, në…

HD The Fugitive (1993) 1993 7.8
The Fugitive (1993)
The Fugitive (1993)

The Fugitive (1993)

Aksion Dramë Krim  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
The Fugitive (1993)
HD
IMDb: 7.8
130 min

Dr. Riçard Kimbëll, i akuzuar padrejtësisht se ka vrarë të shoqen, duhet të zbulojë vrasësin e vërtetë ndërkohë që është në kërkim anembanë vendit nga një marshall me shumë përvojë.

Country:
Genre: Aksion, Dramë, Krim
Spirited Away (2001)
HD
IMDb: 8.6
125 min

Një vajzë e vogë l, Chihiro, bllokohet në një botë të çuditshme të shpirtrave. Kur prindërit e saj pësojnë një transformim misterioz, ajo duhet të gjejë guximin që kurrë nuk…

Country:
HD Dracula (1992) 1992 7.4
Dracula (1992)
Dracula (1992)

Dracula (1992)

Horror  1992 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
Dracula (1992)
HD
IMDb: 7.4
128 min

Vampiri shekullor Kont Drakula vjen në Angli për të joshur të fejuarën e avokatit të tij Jonathan Harker Mina Murray dhe për të shkaktuar kërdi në tokën e huaj.

Country: ,
Genre: Horror
HD The Mission (1986) 1986 7.4
The Mission (1986)
The Mission (1986)

The Mission (1986)

Aventurë Dramë Histori  1986 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
The Mission (1986)
HD
IMDb: 7.4
125 min

Jezuitët Spanjollë të shekullit 18-të përpiqen të mbrojnë një fis indian të Amerikës së Jugut që rrezikon të bie nën sundimin e Portugalisë pro-skllavërisë.

Country: ,
HD Indiana Jones and the Temple of Doom (1984) 1984 7.6
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984)
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984)

Indiana Jones and the Temple of Doom (1984)

Aksion Aventurë  1984 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984)
HD
IMDb: 7.6
118 min

Arkeologu i famshëm, Indiana Jones shkon në Indi për të gjetur një gurë të çmuar…

Country:
Genre: Aksion, Aventurë
Bao (2018)
HD
IMDb: 7.5
8 min

Një grua kanadeze e cila vuan nga sindroma e vetmisë, merr një goditje të dytë kur një prej petave të saj të bëra me dorë gjallërohet.

Country:
Pocahontas (1995)
HD
IMDb: 6.7
81 min

Pocahontas, vajza e shefit të një fisi vendas Amerikan, bie në dashuri me një ushtar anglez ndërsa kolonistët pushtojnë Virxhinian në shekullin 17-të.

Country:
Mary Poppins (1964)
HD
IMDb: 7.8
N/A

Një dado magjike përdor muzikën dhe aventurat për të ndihmuar dy fëmijë të lënë pas dore që të afrohen me baballarët e tyre.

HD Gladiator (2000) 2000 8.5
Gladiator (2000)
Gladiator (2000)

Gladiator (2000)

Aksion Aventurë Dramë  2000 Shiko tani
Vlersimi: 8.5
Gladiator (2000)
HD
IMDb: 8.5
155 min

Një ish-gjeneral Romak fillon të hakmerret kundër perandorit të korruptuar i cili i vrau familjen e tij dhe e dërgoi atë drejt një skllavërie të mjerueshme.

Country: , , ,
HD The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014) 2014 7.4
The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)
The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)

The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)

Aksion Aventurë Fantazi  2014 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)
HD
IMDb: 7.4
144 min

Vetëm sekonda pas ngjarjeve tek “Rrënimi”, Bilbo dhe grupi vazhdojnë të ngjiten në një mal thesari që ishte ruajtur prej shumë kohësh. Por me Gandalfin e Thinjur, i cili po…

Country: ,
HD The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013) 2013 7.8
The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)
The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)

The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)

Aksion Aventurë Fantazi  2013 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)
HD
IMDb: 7.8
161 min

Xhuxhët, së bashku me Bilbo Begins dhe Gandalf Gri-në, vazhdojnë kërkimin e tyre për të rifituar Ereborin, atdheun e tyre, nga Smaug. Bilbo Begins zotëron një unazë misterioze dhe magjike.

Country: ,
HD The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) 2012 7.8
The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)
The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

Aventurë Fantazi  2012 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)
HD
IMDb: 7.8
169 min

Bilbo Bagings është një djalosh i ri Hobit, të cilit i kërkohet të braktisë shtëpinë e tij dhe të jetojë aventurën më të madhe të jetës së tij. Duke kërkuar…

Country: ,
HD One Flew Over the Cuckoo’s Nest (1975) 1975 8.7
One Flew Over the Cuckoo’s Nest (1975)
One Flew Over the Cuckoo’s Nest (1975)

One Flew Over the Cuckoo’s Nest (1975)

Dramë  1975 Shiko tani
Vlersimi: 8.7
One Flew Over the Cuckoo’s Nest (1975)
HD
IMDb: 8.7
133 min

Pasi një kriminel shtrohet në institucionin mendor, ai planifikon trazira kundër spitalit dhe stafit të tij.

Country:
Genre: Dramë
HD L.A. Confidential (1997) 1997 8.2
L.A. Confidential (1997)
L.A. Confidential (1997)

L.A. Confidential (1997)

Krim Thriller  1997 Shiko tani
Vlersimi: 8.2
L.A. Confidential (1997)
HD
IMDb: 8.2
138 min

Teksa korrupsioni rritet në vitin 1950 në Los Anxheles, tre policë, një strikt, një brutal dhe një i dobët – bazuar në idenë e tyre të drejtësisë hetojnë një seri…

Country:
Genre: Krim, Thriller
WALL·E (2008)
HD
IMDb: 8.4
98 min

Një robot përgjegjës për pastrimin e Tokës së mbuluar nga mbetjet, dashurohet me një robot tjetër. Së bashku do të nisen në një aventurë që do të ndryshojë fatin e…

Country:
HD Rocketman (2019) 2019 7.3
Rocketman (2019)
Rocketman (2019)

Rocketman (2019)

Dramë Muzikë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
Rocketman (2019)
HD
IMDb: 7.3
121 min

Historia e këngëtarit Elton Xhon, e sjellë në dritën e famës, parasë, dashurisë, varësisë dhe dështimit. Pasi fillon të luajë në piano që i vogël, Rexhinaldi njihet me Xhon Reidin,…

Country: , ,
Genre: Dramë, Muzikë
HD Inglourious Basterds (2009) 2009 8.3
Inglourious Basterds (2009)
Inglourious Basterds (2009)

Inglourious Basterds (2009)

Aksion Dramë Luftë  2009 Shiko tani
Vlersimi: 8.3
Inglourious Basterds (2009)
HD
IMDb: 8.3
153 min

Në Francën e pushtuar nga Nazistët gjatë Luftës së Dytë Botërore, një plan për të vravë liderin e Nazistëve nga një grup ushtarësh çifut të SHBA-së rastësis me planin hakmarrës…

Country: ,
Genre: Aksion, Dramë, Luftë
HD American Factory (2019) 2019 7.4
American Factory (2019)
American Factory (2019)

American Factory (2019)

Documentary  2019 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
American Factory (2019)
HD
IMDb: 7.4
110 min

Një miliarder kinez hap një fabrikë xhamash në Ohajo ku punëson më shumë se 2000 amerikanë. Ditët e para të shpresës dhe optimizmit i hapin rrugë përplasjes së teknologjisë së…

Country:
Genre: Documentary
Paperman (2012)
HD
IMDb: 8.3
7 min

(Fitues i çmimit Oskar, si best short animation.) Një punëtor zyre i vetmuar rastësisht takon vajzën e ëndrrave të tij dhe përdor aeroplanë letre për të terhequr vëmendjen e saj.

Country: